Žížaly

Milí sporťáci, stejně jak vy zápolíte po lesích, i my kancelářské krysy zápasíme s technikou od bílého stolu. Jedním z posledních úkolů, které se mi na stůl dostaly, bylo vytěžit maximum z oněch báječných hodinek s GPS, které již někteří nosíte na ruce nejen na závodech.

Prvním využitím je analýza bloudění v programu QuickRoute. To je opravdu základní použití a slouží jako vstup pro další kouzla. Návod na stažení záznamu z hodinek a jeho umístění do mapy je již popsán vyčerpávajícím způsobem.

Druhá fáze je možnost podělit se o své úspěchy s ostatními. V návodu je opět uvedeno jak nahrát mapu se svým postupem na Archiv map.

A proč zrovna ajťák má potřebu něco sdělovat sportovcům? No protože když jsem viděl žížaly, tak jsem z toho byl tak unešen, že jsem si to nemohl nechat pro sebe. To je ten třetí krok, ta třešinka na dortě. V jedné mapě je možné zobrazit postupy všech, co se podělili o svá data. A data se nemusí zobrazovat jen v podobě strohé barevné čáry, která mi mimochodem zpočátku připadala jako supr věc, ale je možné si závod zopakovat, nasimulovat. Rodičům, příbuzným, kamarádům je možné zprostředkovat zážitek z orientačního běhu pěkně v teple domova, zafandit si tak může i odpůrce pohybu v přírodě, nedejbože za ošklivého počasí.

Berte ukázku prozatím jako závdavek na další rozšiřování, mé bádání a večerní zábavu. Ukázka je ze závodu, kde hodinky měly Ema, Martina, Barbora a Markéta. Má to ještě drobné neduhy, ale to vyladím. Emča nastartovala hodinky až na trati, Barbora s Markétou sice běžely kus spolu, ale hodinky pustily jinak. Vyladím.

Otevřete si mapu na serveru 3DRerun, kolečkem myši upravte velikost mapy a pozici, vpravo nahoře nastavte rychlost 20x a spusťte tlačítkem Play.

... a pak už jen fandit. Zajímavost je, že délka žížaly odpovídá jedné minutě běhu. Jestli tedy ocas dožene hlavu, tak hlava minutu přemýšlela kam dál...

Takže běhejte, zaznamenávejte, nahrávejte do Archivu, ať máme dost zdrojů pro hračičiky z IT.

IT

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.