Dodatečná zpráva z Hostomic (a Radvanic)

První rozdělené béčkové žebříčky se uskutečnily na počátku května. Západní část Čech se společně s áčky sešla u Hostomic, zatímco východní v Radvanicích. Na obou dvojzávodech byly k vidění říčanské dresy.

Za pěkného počasí se na louku u části Hostomic zvané Lštěň sjelo na 1600 orienťáků z celé republiky. Za pořadatelství Pragovky se v sobotu běžela krátká trať, v neděli pak klasika. V této části Brd se v minulosti dosud žádné závody nekonaly.

V hodnocení žebříčku A se v sobotu v kategorii D20A prosadila na stupně vítězů Bára, když skončila na 3. místě. O den později pak byla pátá.

Ostatní zápolili v rámci Ž-B. A mezi nimi byla nejúspěšnější další zástupkyně rodinného klanu – Mařka v D18B. V sobotu jí jen těsně o 2 sekund uniklo vítězství – na sběrce byla ještě na děleném první místě – v neděli si ho již ujít nenechala a vyhrála s velkým náskokem skoro dvou minut.

Ani další říčanští orienťáci se ovšem v celostátní konkurenci neztratili. Majda byla v D10 v sobotu 12. a v neděli 10., Markéta v neděli 11. v D12, Martina po oba dva dny 9. v D14, v neděli jí vpředu doplnily ještě 13. Ema a 15. Laura.

Mezi dospělými se nejvíce dařilo Davidovi, který po oba dva dny skončil na 3. místě v kategorii H35B. Na krátké velmi pěkně zabodovala i Petra, když obsadila 8. příčku v D35B. Na klasice se pak do desítky dostala Iva, která skončila na 9. místě v D45B. Prakinovi v neděli utekla desítka jen o pár sekund.

Výsledky:

sobota

neděle

  

V Radvanicích jsem nebyl, ale pohled do výsledků říká, že na bednu tady dosáhl Tomáš Kohoutek, který v neděli na krátké trati obsadil krásné třetí místo v H12!

sobota

neděle

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.