Hostivická koupel

Pražský pohár žactva začal tuto středu v okolí hostivických rybníků. Doprovázel jej vydatný liják, který prověřil odolnost závodníků. A také připravenost mapníků!

Po dvou letech se PPŽ vrátila do terénu, který před dvěma lety dostal přezdívku „hostivický humus“ (viz. článek z 2. 6. 2016). Ani tentokrát jsme nebyli zklamáni. K v článku zmíněným specialitkám se totiž přidala pěkná přeháňka.

Naše posádka vyrážela skoro o hodinu později než většina výpravy a než jsme se prokousali Pražským okruhem a dorazili na shromaždiště, byla již většina říčanských v lese. Schováni pod střechou tribuny jsme se pomalu připravovali, mezitím přišel temný mrak a začalo pršet. Má trojice tvořená jednou D12 a dvěma D14 nevydržela a vyrazila na start vzdálený asi 1 km, dřív než jsem je stačil zadržet. Alespoň mapníky si ale holky vzaly. Déšť mezitím zesílil. Na obzoru se už ale obloha opět prosvětlovala. Na shromaždišti se pomalu začaly shromažďovat zmoklé slepice oblečené do černých říčanských dresů. Někteří si sebou přinesli ubohé útržky papíru, které kdysi byly mapou. Ty tři holky musejí vypadat, říkal jsem si. Po čtvrthodině přestalo pršet a tak jsem se vydal suchou nohou na start. Nicméně ani tak jsem neměl vyhráno. Po pár minutách pohybu v místním pralese jsem se mohl ke zmoklým slepicím hrdě přihlásit také.

Hostivický prales ani tentokrát nezklamal a nabídl nám stejné zážitky jako minule. Snad mohu i tentokrát říci, že tratě byly postaveny pěkně. Alespoň trať mé tréninkové kategorie T5 se mi opravdu líbila. Rozmanité postupy, časté změny směru a dva opravdu dlouhé přeběhy k tomu navrch. Předposlední kontrola na břehu rybníka, zhruba uprostřed jeho protáhlé strany. Kontrola následující přesně na opačné straně rybníka. Člověk už se trochu těšil do cíle a teď klíčové rozhodnutí. Zleva nebo zprava? Navíc mapa formátu B3 přeložená v mapníku. Ohyb jde samozřejmě přes rybník. Tak se rychle rozhodnout. Vítězí varianta zprava. Později na shromaždišti s Honzou přeměřeno a … zleva to bylo o 150 m kratší. No jo, no.

Pohled do výsledků říká, že jsme vybojovali jednu medaili. Markéta skončila třetí v D12. Do desátého místa se umístily ještě Majda v D10 a Martina s Laurou v D14 (5. a 6.). Mezi chlapci musíme pojem „elitní“ rozšířit na patnáctku, abychom mohli také někoho zmínit. A pak se dostane i na 12. Vojtu (H14) a 15. Honzu P. (H12).

V tréninkových kategoriích nejlépe zaběhla Petra T3, když skončila na 6. místě.

Toť vše z Hostivic a dobrá zpráva – dál od Říčan už to letos nebude! Za týden na viděnou v Milíčáku.

Kompletní výsledky v ORISu.

Pár fotek od Jardy, neznámého autora a jedna z mého šumítka:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.