Seděly žáby v kaluži, orienťáci prodírali se lesy,

kdež spřátelený oddíl pražský, přihotovil krátké proběhnutí.

Do Ondřejova se na novou mapu s podivně znějícím názvem vydal rekordní počet říčanských. Shromaždiště u radioteleskopu poskytovalo krom povedeného občerstvení a informačního servisu i příjemný úkryt ve stínu stromů.

V lese připravil stavitel začátek v hustníkách a podrostu, pokračující svižným přesunem k běhání po kopci na opačné straně mapy. Pro mě trať H21L postrádala napětí a překvapení a z reakcí ostatních běžců zpětně soudím, že měli možná ze svých tratí podobný dojem. I tak závod nabídl férové proběhnutí v náročném terénu.

Výsledky ukazují, že děvčata z našeho klubu opět podala výborné výkony ve svých kategoriích. Adélka, Hanka a Maruška na bedně jen jednotky procent za vítězným časem. Laura s Emou doplnily medailová místa v D14. Podobně pěkné časy, okolo 120% vítězného, měly Anička a Beáta v D12, třebaže v jejich kategorii to znamenalo hranici první desítky. Mezi kluky zaběhl pěkně Jára v H16.

Na druhé straně od jednadvacítek si svůj triumf vychutnal Petr Š. druhým místem v H45. Podobně vydařený výkon v H35 stačil Tomáši Kubátovi až na šesté místo a i výsledek Pavla K. v téže kategorii je konkurenceschopný. Mezi ženami zaběhla pěkně Petra v D35 a velice se závod povedl i Marianě.

Po závodě byly vyhlášeny výsledky středočeského žebříčku, které už detailně popsal David. My k analýze přidáváme obrazový materiál. Tím skončil poslendí oblastní závod jarní části. Oddílový kalendář pokračuje PPŽkami a celostátními závody. U oblasťáků zase na shledanou v příštím školním roce!

Vyhlášení jarního žebříčku SO

Foto Petr Šrámek

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.