Hajrá, Bára!

Fan club už se učí maďarsky!

Začalo to v Plzni – na dráze. Dráhový test, který Bára nemá úplně nejraději. Přes zimu ze zdravotních důvodů – „noha bolí“ – tréninkový objem nebyl takový, jaký by si sama představovala. I přes to 3km – 11:37min. Kdo z vás by to dal, pánové? Míro, Ty jistě! Chlapci reprezentanti 8:48.

Závod číslo 2 – sprint v Plzni – tam to pro Báru nebylo na medaili, ale kvůli pořadatelským zmatkům (Kdo jste byl, víte, že kvůli svatbě v jedné části pivovaru byl výsledek závodu trochu ovlivněn zrušením několika posledních kontrol. Dále absence karantény – kdy možná docházelo k přenosu informací z trati.) byl z nominačních kritérií vyškrtnut.

Proto byly důležité další 2 závody, které se konaly přímo v terénech budoucího MSJ v Maďarsku. A zde se Báře dařilo. Oba závody byla bronzová. Možná proto, že si dobře zapamatovala typ terénu již při tréninkovém pobytu v březnu – jalovce, jalovce a zase jalovce. I když v rozestupu 3 měsíců terén jistě vypadal jinak – horší viditelnost, 25°C ve stínu, vzrostlé bylinné patro. „Middle se běžel za zlověstného hřmění v temném pralese, komáři jako Finsku a občas džungle.“ – dle slov samotné závodnice. A nakonec Ágasegyháza – název long mapy – a znovu 3. místo pro Báru.

Komentář tratí reprezentačního trenéra: „U klasiky si troufám tvrdit i díky staviteli tratí, že se jednalo o 100% adekvátní test pro tuto disciplínu. Neočekávejme, že tomu bude na JMS výrazně jinak a měli bychom z absolvování závodu vytěžit maximum. Dělalo se nezvykle mnoho chyb a zatím se zdá, že příčinou bylo vzhledem k počasí vyšší tempo, kdy se většina prostě uvařila. Zdá se, že úspěšný byl ten, kdo si podvědomě nechal síly na promapování se ke kontrolám a tam, kde to šlo, využil cestu.
Přesto smekám přede všemi, že jste závod dokončili. Ukazuje to na Vaši morální a psychickou odolnost, která je pro závodění na reprezentační příp. elitní úrovni nezbytná.“

A my smekáme taky – Bára byla nominovaná na mistrovství světa juniorů do Maďarska! Báro, držíme palce!

Fotky - Bářin archív a Mára:

Plánované mezičasy na dráze Sběrka na plzeňském sprintu Nominačky v Maďarsku (Foto: Mára) Maďarská džungle Ukázka mapy nominačního middlu Reprezentantky lezou z džungle

Za Fan club BV - Klára

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.