Krátká u “daleké” Olešné

V sobotu 19. října se relativně malá skupina našich 26 závodníků zúčastnila závodů na krátké trati v Olešné u Rakovníka. Tato nižší účast byla dána zřejmě umístěním závodů téměř na druhé straně Středočeského kraje a také „konkurenční“ sportovní zábavou přímo v Říčanech. Byť se našlo doslova pár borců, kteří ihned po odběhnutí „Lesního běhu“ sedli do auta a přesouvali se na závod OB. Za to jim patří velký obdiv a aplaus!

Vlastní závody probíhaly pro orienťáky v panenském prostoru, neboť se jednalo o zcela nově zmapovaný terén. Terén, který nabídl širokou škálu mapových libůstek, od zarostlých údolíček, opravdu hustých hustníků, podmáčených bažin, drobných i výrazných rýh, jam a kupek až po neřízený přeběh železniční tratě (u dlouhých tratí DH21L a H35), kde projíždí vlak naštěstí jen 2x za den. O všudypřítomných ostružinách se asi není potřeba jakkoliv rozepisovat.

Vlastní centrum závodu bylo v těsné blízkosti Pivovaru Olešná, jehož budova si stále žádá značné investice na opravy, ale nabídka občerstvení byla již připravena na nápor závodníků – od výběru několika druhů piv až po čerstvě rožněné vepřové kýty. Takže po dobrých výkonech mohla být i dobrá odměna.

A jakých výsledků naši závodníci dosáhli? Od kvalitního umístění v TOP10 (za ženy a dívky 7. místo Maki K. v D14, 2. místo Laury a 5. místo Martiny v D16, 2. místo Aničky F. v D21K nebo 5. místo Lenky K. v D35; u mužů a chlapců 9. místo Honzíka P. v H12, 6. místo Tomáše K. v H35 a 3. místo Pavla v H45) až po výkony, kdy pocit z dobře odvedené práce předčil pocit z vlastního umístění.

Krásně jsme si to užili! Díky všem za účast.

(autor: Tomáš K.)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.